»Sil ni nikoli preveč. Bolje jih je imeti več v pripravljenosti pa potem ne uporabiti, kot pa obratno.«
»Vsi, ki so na poplavljenih območjih, naj umaknejo stvari iz kletnih prostorov, naj umaknejo svoje avtomobile na višje ležeča področja. Hkrati naj zaščitijo objekte s protipoplavnimi vrečami in naj ravnajo seveda v skladu z navodili civilne zaščite in pa samozaščitno.«
»Pri hudourniški poplavah tudi protipoplavne vreče včasih ne pomagajo, je pa dobro, da se vreče postavijo pred garažna in vhodna vrata. Treba je spremljati natančno radarsko sliko padavin in se umakniti na višje, če ni druge možnosti.«
»Skrbi me, da predlagam res veliko preventivnih ukrepov, a v Sloveniji veliko več pozornosti posvečamo vsemu drugemu, torej kako se bomo odzvali na dogodek, ki se je že zgodil, ne pa, kako bomo preprečili takšne dogodke v prihodnosti.«
»Nikoli ne odpiramo vrat, če neznancev ne poznamo, da ne spuščamo teh ljudi v notranjost in da se ne pustimo zavesti, da bi nas odpeljali za vogal hiše. Če pa to že storimo, je nujno treba zapreti in zakleniti vsa vrata ter s seboj odnesti ključe.«
»Smiselno pa bi se mu zdelo bolj izpostaviti denimo preventivne ukrepe in ukrepe za podporo matičnim družinam, da nastanitve v rejniško družino sploh ne bi bile potrebne.«
»Kljub izboljšanju razmer pa ukrepov še ne bodo odpravili.«
»Bolezen povzroča zaužitje hrane ali vode, okužene z bakterijo Vibrio cholerae...«
»Preden se zapusti objekt (hiša, stanovanje, poslovni prostor …), je treba preveriti, ali so okna zaprta, vrata zaklenjena, da v bližini ni orodij, s katerim bi si lahko nekdo pomagal pri nasilnem vstopu. Glede na primere, s katerimi se policisti srečujemo, je še najučinkovitejše, da osebe, ki se jim zaupa (sosedi, prijatelji …), vedo, kdaj lastnika ni doma.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju